sobota, 31 października 2015

Efekt OPADAJĄCYCH POWIEK dotyczy również Ciebie?

Witam.
Mamy ostatni dzień miesiąca - 31 października - już jutro dzień zadumy i modlitwy...


Wspomnijmy wszystkich tych - których już z Nami nie ma...

Drogie Panie...

Lata mijają,jesteśmy coraz starsze na Nasza skóra nadzwyczajniej w świecie się starzeje...
Starzenie - doprowadza do zmniejszenia biologicznej aktywności komórek organizmu oraz spowolnieniu procesów regeneracyjnych - co sprawia,że tracimy jędrność i sprężystość skóry...
Następstwem tych czynników jest defekt estetyczny,który nazywamy OPADANIEM POWIEK.
Ta dolegliwość uwidacznia się w miejscach,gdzie skóra oraz tkanka podskórna jest najcieńsza - na POWIEKACH i zwykle związana jest z wiekiem.Wraz z biegiem lat maleje ilość kolagenu a mięśnie przestają być mocne - przez co efekt OPADAJĄCEJ POWIEKI dodaje Nam lat i sprawia,że spojrzenie jest "ospałe" - te czynniki wpływają na odbiór estetyczny Naszej twarzy...


fot. www.kobieta.pl

Ważne jest jednak i należy wziąć pod uwagę fakt,że jeżeli problem jest zaawansowany - może zaburzyć Nam pole widzenia i w znacznym stopniu utrudnić funkcjonowanie.
OPADAJĄCE POWIEKI mogą dotyczyć każdego,jednak najczęściej występują u osób dojrzałych oraz starszych - badania wykazały,że w znacznym stopniu pojawiają się u mężczyzn oraz u osób,które są palaczami,mają jasną cerę czy też doskwiera im nadwaga - dużą rolę odgrywają tu uwarunkowania genetyczne.Na całe szczęście OPADANIE POWIEK związane z wiekiem - można w pewien sposób opóźnić.Jak to zrobić?Dołączmy do swoich codziennych obowiązków - odpowiednią pielęgnację okolic oczu oraz chrońmy ją przed promieniowaniem UV.Ważne są również warunki w jakich pracujemy : sztuczne światło oraz nieodpowiednio wyregulowane światło monitora - sprawiają,że mrużymy POWIEKI - naciąga,to Naszą skórę pogłębiając zmarszczki - weźmy więc,to pod uwagę,aby w porę zareagować i zapobiec przedwczesnemu powstawaniu OPADAJĄCYCH POWIEK.
Co jednak należy zrobić,gdy problem już Nas dotyczy?Istnieje wiele metod by radzić sobie z tym problemem,sprawiając by twarz wyglądała młodziej.Wizyta u lekarza - w tym przypadku chirurga plastyka,który zna się na rzeczy może zdziałać cuda a fachowo przeprowadzony wywiad pomoże wyjść z problemu obronną ręką i wybrać jego odpowiednie rozwiązanie...
Zanim jednak,to nastąpi - co może Nam pomóc?
Dobry makijaż,który "zatuszuje" problem - jednak jest,to rozwiązanie na chwilę...


fot. www.businesswomanlife.pl

Długotrwały efekt mogą jedynie przynieść zabiegi ujędrniające skórę - czyli tzw.mało inwazyjne zabiegi medycyny estetycznej.Mają one na celu pobudzenie skóry do produkcji kolagenu.
Dzięki ich pomocy skóra napina się i przestaje opadać.Najlepszym ze wszystkich rozwiązań jest jednak chirurgiczna korekta,która poprawi i uniesie skórę POWIEK - efektem będzie podciągnięcie POWIEK do góry i zwiększenie pola widzenia.Wskazaniami do wykonania takiej korekty jest :
- nadmiar luźnej,rozciągniętej skóry POWIEK górnych
- nadmiar skóry POWIEK górnych - utrudniający widzenie
- w przypadku POWIEK dolnych tzw.worki pod oczami
Dlatego ważne jest,aby taki zabieg wykonał dobry specjalista.
Zabieg taki polega na usuwaniu nadmiaru tkanek tłuszczowych,fragmentów mięśni oraz pomarszczonej,opadającej skóry górnych POWIEK.
Korekcja POWIEK jest najczęściej wykonywana w znieczuleniu miejscowym.
Ranę zaszywa się specjalnym - rozpuszczalnym szwem.Efekty operacji utrzymują się przez wiele lat - sprawiając,że Nasza twarz wygląda młodziej.

Efekt OPADAJĄCYCH POWIEK dotyczy również Ciebie?
Nie zwlekaj,bo oczy są zwierciadłem duszy - dlatego dbajmy o nie - by zobaczyć,jak najwięcej :)4 komentarze:

  1. Tylko to wiąże się z kosztami i to sporymi :(

    OdpowiedzUsuń
  2. ja bardzo dbam o swoją skórę jednak jestem obciążona genetycznie i mam odpadające powieki :/

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja mam okropnie opadajace powieki i coz zrobic, trzeba z tym zyc :(

    OdpowiedzUsuń