sobota, 31 października 2015

Efekt OPADAJĄCYCH POWIEK dotyczy również Ciebie?

Witam.
Mamy ostatni dzień miesiąca - 31 października - już jutro dzień zadumy i modlitwy...


Wspomnijmy wszystkich tych - których już z Nami nie ma...

Drogie Panie...

Lata mijają,jesteśmy coraz starsze na Nasza skóra nadzwyczajniej w świecie się starzeje...
Starzenie - doprowadza do zmniejszenia biologicznej aktywności komórek organizmu oraz spowolnieniu procesów regeneracyjnych - co sprawia,że tracimy jędrność i sprężystość skóry...
Następstwem tych czynników jest defekt estetyczny,który nazywamy OPADANIEM POWIEK.
Ta dolegliwość uwidacznia się w miejscach,gdzie skóra oraz tkanka podskórna jest najcieńsza - na POWIEKACH i zwykle związana jest z wiekiem.Wraz z biegiem lat maleje ilość kolagenu a mięśnie przestają być mocne - przez co efekt OPADAJĄCEJ POWIEKI dodaje Nam lat i sprawia,że spojrzenie jest "ospałe" - te czynniki wpływają na odbiór estetyczny Naszej twarzy...


fot. www.kobieta.pl

Ważne jest jednak i należy wziąć pod uwagę fakt,że jeżeli problem jest zaawansowany - może zaburzyć Nam pole widzenia i w znacznym stopniu utrudnić funkcjonowanie.
OPADAJĄCE POWIEKI mogą dotyczyć każdego,jednak najczęściej występują u osób dojrzałych oraz starszych - badania wykazały,że w znacznym stopniu pojawiają się u mężczyzn oraz u osób,które są palaczami,mają jasną cerę czy też doskwiera im nadwaga - dużą rolę odgrywają tu uwarunkowania genetyczne.Na całe szczęście OPADANIE POWIEK związane z wiekiem - można w pewien sposób opóźnić.Jak to zrobić?Dołączmy do swoich codziennych obowiązków - odpowiednią pielęgnację okolic oczu oraz chrońmy ją przed promieniowaniem UV.Ważne są również warunki w jakich pracujemy : sztuczne światło oraz nieodpowiednio wyregulowane światło monitora - sprawiają,że mrużymy POWIEKI - naciąga,to Naszą skórę pogłębiając zmarszczki - weźmy więc,to pod uwagę,aby w porę zareagować i zapobiec przedwczesnemu powstawaniu OPADAJĄCYCH POWIEK.
Co jednak należy zrobić,gdy problem już Nas dotyczy?Istnieje wiele metod by radzić sobie z tym problemem,sprawiając by twarz wyglądała młodziej.Wizyta u lekarza - w tym przypadku chirurga plastyka,który zna się na rzeczy może zdziałać cuda a fachowo przeprowadzony wywiad pomoże wyjść z problemu obronną ręką i wybrać jego odpowiednie rozwiązanie...
Zanim jednak,to nastąpi - co może Nam pomóc?
Dobry makijaż,który "zatuszuje" problem - jednak jest,to rozwiązanie na chwilę...


fot. www.businesswomanlife.pl

Długotrwały efekt mogą jedynie przynieść zabiegi ujędrniające skórę - czyli tzw.mało inwazyjne zabiegi medycyny estetycznej.Mają one na celu pobudzenie skóry do produkcji kolagenu.
Dzięki ich pomocy skóra napina się i przestaje opadać.Najlepszym ze wszystkich rozwiązań jest jednak chirurgiczna korekta,która poprawi i uniesie skórę POWIEK - efektem będzie podciągnięcie POWIEK do góry i zwiększenie pola widzenia.Wskazaniami do wykonania takiej korekty jest :
- nadmiar luźnej,rozciągniętej skóry POWIEK górnych
- nadmiar skóry POWIEK górnych - utrudniający widzenie
- w przypadku POWIEK dolnych tzw.worki pod oczami
Dlatego ważne jest,aby taki zabieg wykonał dobry specjalista :

https://www.tourmedica.pl/kliniki/operacja-opadajacych-powiek/

Zabieg taki polega na usuwaniu nadmiaru tkanek tłuszczowych,fragmentów mięśni oraz pomarszczonej,opadającej skóry górnych POWIEK.
Korekcja POWIEK jest najczęściej wykonywana w znieczuleniu miejscowym.
Ranę zaszywa się specjalnym - rozpuszczalnym szwem.Efekty operacji utrzymują się przez wiele lat - sprawiając,że Nasza twarz wygląda młodziej.

Efekt OPADAJĄCYCH POWIEK dotyczy również Ciebie?
Nie zwlekaj,bo oczy są zwierciadłem duszy - dlatego dbajmy o nie - by zobaczyć,jak najwięcej :)4 komentarze:

  1. Tylko to wiąże się z kosztami i to sporymi :(

    OdpowiedzUsuń
  2. ja bardzo dbam o swoją skórę jednak jestem obciążona genetycznie i mam odpadające powieki :/

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja mam okropnie opadajace powieki i coz zrobic, trzeba z tym zyc :(

    OdpowiedzUsuń